TBS-Source-V-Stavba

TBS Source One rám

IMG_8268-minIMG_8284-min

 Jedná se o vertikální rám od značky TBS. Vertikální proto, protože jeho ramena a příčky mezi nimi jsou na rozdíl od běžných rámu upevněné vertikálně. Díky tomu získává rám lepší letové vlastnosti, zejména lepší manévrovatelnost ve vyšších rychlostech a lepší držení letové stopy. Rozdíl je opravdu veliký, sami ho hned první let pocítíte. Létání skrz branky se Vám najednou bude zdát mnohem jednodušší.

 Abych rám jen nechválil, daň za perfektní vlastnosti bývá vyšší váha (u tohoto rámu to ovšem neplatí, váží pouze 63gr.) a také celková složitost rámu. Nejen prvotní stavba, ale i opravy trvají déle než na klasických jednoduchých rámech. Právě proto sepisuji tento fotonávod na stavbu.

IMG_8230-minIMG_8233-min

Balení rámu obsahuje:

 • Ilustrace 
 • 2x krátké, 2x delší rameno
 • 4x vertikální příčka
 • 8x plato na konec ramen (4 a 4 různé)
 • 1x spodní plato
 • 1x horní plato
 • sada šroubků a sloupků
 • gumová podložka pod baterii
 • 3x sada gumových držáků kamery

  Části rámu do sebe zapadají velmi stuha a díky tomu je celý rám velmi pevný. Je však potřeba vyvinout větší sílu, nebo danou část karbonu lehce zabrousit. Nejdůležitější krok pro správně sestavení rámu je umístit dopředu kratší ramena.IMG_8237-minIMG_8240-minIMG_8241-min

Po umístění všech 4 ramen je možné umístit rovnou i vrchní plato a obě plata k sobě zafixovat přes sloupky.

Dalším krokem je umístění plat na konce ramen. Plata nejsou stejná, jsou zde 2 varianty. Nejvhodnější způsob zjištění, které plato patří kam je si vzít jednu vertikální příčku, vložit ji před dva konce ramen (tam, kde nakonec bude umístěna) a sledovat, jestli má vybrané plato výřezy na správném místě. Všechny čtyři příčky na sebe musí být v rozích kolmé.

IMG_8247-minIMG_8249-minIMG_8252-min

IMG_8253-minIMG_8255-min

Nyní z karbonových částí zbývá už jen nacvaknout 4 zbývající plata na konce ramen. Občas bývá velmi těžké plato správně docvaknout, tomu lze dopomoci umístěním motoru na plato a dotáhnutí dlouhým šroubem ze sady skrz obě plata.

IMG_8256-minIMG_8257-min

 Ze sady gumových držáků si vybereme pro nás vhodnou (já používám ten nejvíc vykosený) a tu opatrně z gumového výlisku ,,vytrhneme".

IMG_8261-minIMG_8262-min

 

Gumové držáky přetáhneme přes sloupky a umístíme mezi horní a spodní plata

IMG_8264-minIMG_8285-min

Posledním krokem je nalepení gumové podložky pod baterii ze spodní strany rámu

IMG_8275-minIMG_8281-min

 

 Nenechte se odradit složitostí rámu, za ten jiný lepší pocit ve vzduchu to rozhodně stojí! :)